ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – OLYMPIAKOS NICOSIA

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 1-2

Oly Asil

Σε ένα παιχνίδι που ο Ολυμπιακός Λευκωσίας σημείωσε τρία τέρματα και κατακυρώθηκε μόνο το ένα, η ομάδα μας μετά από 8 αγωνιστικές γνώρισε την ήττα στο Μακάριο στάδιο από τον ΑΣΙΛ Λύσης με 1-2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στον αγώνα, δεν κατάφερε όμως να επιβάλει το παιχνίδι του στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα ο ΑΣΙΛ να παρουσιάζεται επικίνδυνος, ιδιαίτερα στις αντεπιθέσεις. Η ομάδα μας σημείωσε το πρώτο της τέρμα στο 30 με σκόρερ τον Μασίνουα, το οποίο όμως ακυρώθηκε, καθότι ο διαιτητής είδε χέρι στην προσπάθεια του επιθετικού της ομάδας μας. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40 η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί σε αντεπίθεση από την δεξιά πλευρά της άμυνας μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε ορεξάτος, εντούτοις ήταν ο ΑΣΙΛ ο οποίος κόντρα στην ροή του αγώνα κατάφερε να σημειώσει και δεύτερο τέρμα στο 55. Το υπόλοιπο δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να βρει τρόπο να τρυπήσει την αντίπαλη άμυνα, και τον ΑΣΙΛ να αμύνεται μαζικά. Η ομάδα μας σημείωσε και δεύτερο τέρμα στο 85 με τον Λοίζου μετά από φάουλ του Σουάρεζ το οποίο επίσης ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα με κεφαλιά του Μασίνουα μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Suarez από αριστερά.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τους οπαδούς της ομάδας μας απογοητευμένους λόγω του αποτελέσματος αλλά και λόγω της μέτριας εμφάνισης.

H ομάδα μας αγωνίστηκε με τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές: Salva, Σαμάρας, Χριστοφίδης, Regino, Γαβριηλίδης (46 Αρετάς), Alvarez (60 Λοίζου), Suarez, Mario Martos, Βασιλειάδης (Παχίπης), Αντωνίου, Mashinya.

* Μεγάλη η προσέλευση των φίλων του Ολυμπιακού και σήμερα στο Μακάριο – ξεπέρασαν τους 500.

* Ήταν η πρώτη ήττα του Ολυμπιακού μετά από 8 αγώνες με 7 νίκες και 1 ισοπαλία.

* Επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας το Σάββατο 21 Νοεμβρίου στις 2.30 μμ στο Μακάριο Στάδιο με αντίπαλο την Ομόνοια Αραδίππου.

* Για φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα πατήστε εδώ.